Měsíční fáze v obraze | AstroFoton.cz
zpět

Zpět na aktualizace

Měsíční fáze v obraze

Už jsou prodaný nebo se ještě prodávají – lístky na Měsíc. Neobjednal jsem si a důvod je prostý – cesta či let, který trvá asi dva a půl dne, mě odradil. Sice by mě lákalo vidět odvrácenou stranu Měsíce, těch šťastných opravdu není mnoho, ale přeci jenom : Co budu dva a půl dne jíst? Co vzít sebou na tento výlet? Co ke svačině, co k obědu a co k večeři? Jaké množství? Jak to poberu?

Radši zůstanu na zemi a budu dál koukat na přivrácenou stranu Měsíce, která je dokonce prý zajímavější a krásnější. Nemohu srovnávat, druhou stranu jsem neviděl a neuvidím – jedno mi je však jasné, že vizuálně, jak bez dalekohledu nebo detailně s dalekohledem, je pohled na Měsíc úžasný a to v jakékoliv fázi. Když fotím obrázky z vesmíru, chvíle čekání  trávím brouzdáním „dvoustovkou„  po obloze a dost často, pokud na mě vykukuje, končím na Měsíci – jasně, jen pohledem.

Dostal jsem nápad, nic převratného -  založit stránku s pohledy na Měsíc v různých fázích a nechat je pohromadě. Mám na stránkách už západy Slunce a východ  Slunce, tak proč ne jednotlivé fáze Měsíce. Pro začátek dávám čtyři obrázky a postupně budu doplňovat další. Vše bude pořízené dalekohledem Lomojuste 130/f6 v upraveném přibližném poli 49′x49′ - pohromadě vypadají docela zajímavě. Detailnější mapování „dvoustovkou“ si nechám do budoucna…

Jak to vlastně funguje? Článek s popisem fází Měsíce – možnost shlédnout obrazové schéma nebo si přímo stáhnout obrázek pro tisk. Zkuste fáze Měsíce – schéma.

.

Měsíční fáze v obraze

.