Západ Slunce na kluzáku 01.10.2011 | AstroFoton.cz
zpět

Zpět na aktualizace

Západ Slunce na kluzáku 01.10.2011

Babí léto v plném proudu, obloha vymetená – ideální stav. Konečně v pátek jsem se utrhl a odjel nafotit západ Slunce na blízký Končinský kopec -  529,8 metrů, kde Vás upoutá pohled směrem na západ -  nevelké pohoří, které se táhne k jihovýchodu a končí u Dvora Králové. Vrcholky (zleva doprava )  Dehtovská horka 525m,  Perná u kříže 555m a Zvičina 671m. Dominantní rozhledna Zvičina,  na stejnojmenném vrcholku, je  nepřehlédnutelná. Usadit tady expozici do oranžové barvy západu Slunce mě docela lákalo.

Jenže….   neodhadl jsem čas na přejezd a přijel pozdě – Slunce na okraji horizontu. Postavit stativ, upevnit foťák, srovnat pole a nastavit parametry – Slunce už třetinou pod horizontem.  Nikdy mě nenapadlo, že průběh je tak rychlý. První expozice v 18:35:45 a další problém. Zleva se přibližoval člověk s křídly netopýra – rogalista nebo pilot padákového kluzáku – asi  paraglidingsta.  „Přeci mi nebude clonit kompozici západu Slunce !!!  Začal jsem na něho zoufale mávat – pochopil, vyšel mi vstříc a začal se vracet. To jsem si oddechl – reagoval dost rychle, zřejmě měl kluzák s motorem„.

Osobně, létání bych si nevybral ani jedno, ani druhé – zůstávám radši na zemi. Přiznám se – chvilku jsem mu ten pohled záviděl…

2011-zapad-slunce-na-kluzaku

.

Za podporu vzniku dvanácti expozic děkuji:

Manželce, dětem, nejmenované značce vozu, fotoaprátu Canon 20D a stativu Velbon. Obzvlášť velký dík onomu pilotovi -  sympatické jednání.

Západ Slunce na kluzáku 01.10.2011

Související obrázky  Východ Slunce  02.10.2011 Západ Slunce 02.10.2011.

.