DeepSkyStacker | AstroFoton.cz
zpět

Zpět na informace

DeepSkyStacker

První expozice mlhoviny M27 jsem zkoušel někdy v roce 2007 dalekohledem N200/f6. Moc mi to nešlo, dalekohled byl dlouhý a udržet ručně pointaci, na montáži SX od Vixena, bylo nad lidské síly, přesto jsem pár expozic udělal. Nastalo další trápení - sloučení snímků. Našel jsem si na internetu program, už ani nevím jak se jmenoval – holé neštěstí sloučit expozice pomocí ručně nastavených hvězd. Dlouho netrvalo a padlo rozhodnutí – inovace celého parku, zase všechno od začátku.

Mezitím už vyšla hvězdička - DeepSkyStacker (DSS), což pro mě byla trefa do černého. Po inovaci , která mi trvala docela dlouho, koncem roku 2008 pořizuji první expozice Krabí mlhoviny M1.  Sloučení v DSS bylo bez problému -  nadšení obrovské. Naskenoval jsem dvě zajímavé srovnání :

Příchodem Canonu 550D stahuji aktuální verze beta a v loni mě napadlo po aktualizaci, zkusit znovu v DSS nechat sloučit galaxii M101 pořízenou Canonem 350Da. Přiznávám, vzestup DSS vnímám jen okrajově, ale co mi vypadlo po dvou letech v Autosave mě úplně šokovalo, můžete se mrknout :

Protože se mi program líbí a jsem s ním maximálně spokojen -  pár skenů z praxe používání…

DeepSkyStacker

.

Odkazy na DeepSkyStacker (DSS) :

.