Expozice ve dvou vrstvách | AstroFoton.cz
zpět

Zpět na informace

Expozice ve dvou vrstvách

Kdyby jste se mě zeptali, zda-li Vám mohu ukázat nebo vysvětlit postup pro   Gradient – přechod, tak bych se musel přiznat, že si to už nepamatuji. Snad po velmi dlouhém přemýšlení si znovu postup klikání vybavím – ale právě tohle „hledání nitě“ mě nebaví a od úpravy obrázku odradí – dobrý rým… Kdo by si to pamatoval, když některé úpravy děláte jednou za čas : Jak to bylo? Co jsem dělal potom? Nebyla tahle operace poslední? Aby mě úprava klasického obrázku bavila, tak mám vždycky po ruce nějaké  řešení.

  • Přijdu-li na dobrý postup při zpracování v Adobe Photoshop – šup s ním do akce.

Pokud neděláte obrázky profesionálně, stačí odklikat pár akcí a „obrázek je hotový“. Něco podobného, ale v provedení pro astrofotografie je pod názvem – Technika Astro-Juste,  kde momentálně připravuji novější verzi. – jde mi pomalu,  času opravdu málo. Abych vykryl hluché místo,  rozhodl jsem se pro zveřejnění podobných akcí, které používám již delší dobu a „mám je skladem :

  • Jednoduché úpravy pro klasickou fotografii -Technika Foto – Juste

Základní princip akcí jsou dvě expozice ve dvou vrstvách v různých podobách. Není to žádná novinka, tyto základy jsou používány i ve složitých úpravách fotografie. Úpravy, formou různých akcí, jsou shromážděny v jednom balíčku. Co je na nich zajímavého?

  • Jsou rychlé
  • Detailně  cíleně přesné
  • Úpravy lze provádět v ploše i v detailu

    Jak funguje expozice ve dvou vrstvách si můžete vyzkoušet zde  Nástroj štětec/BrushTool . Akce na staženi do Adobe Photoshop jsou na Technika Juste.

    .