Hvězdy ve finále astrofotografie ukázka | AstroFoton.cz
zpět

Zpět na informace

Hvězdy ve finále astrofotografie ukázka

Hvězdy ve finále je oříšek, ale to jsem začal od konce, začnu jinak. Naše galaxie Mléčná dráha ( Galaxie ) se rozměrem i tvarem podobá galaxiím M61 nebo M83. Ve středu naší Galaxie se nachází Slunce spolu se sluneční soustavou. Tvarem připomíná disk, který má několik galaktických ramen ve tvaru logaritmických spirál. Po galaxii M31 v Andromedě je druhou největší galaxií.

Každá expozice má jiné množství hvězd v obraze, je to dáno pozicí objektu. A teď navážu na horní odstavec – asi nejzajímavější expozice jsou v galaktických ramenech pojmenovaných podle souhvězdí, tady se nachází velké seskupení hvězd. Hlavně jde o nové a relativně mladé objekty – difuzní mlhoviny všemožných velikostí, kde se tvoří hvězdy a otevřené hvězdokupy.

Když mezi množstvím hvězd bude mít pozici mlhovina, kterou budete chtít přidat do sbírky, tak v samotném finále zpracování vznikne problém – mlhovina není vůbec zřetelná pro velký počet bílých ďubek roztroušených hojně po celém obraze. Když ta situace nastane a ďubek by mohlo být příliš, tak od samého začátku zpracování v Astro-Juste radikálně hvězdy potlačuji. Nakonec vzhledově upravuji velikost a světelnost. Ukázka je s emisní mlhovinou NGC 281 a otevřenou hvězdokupou IC1590 v souhvězdí  Kassiopeia.

Hvězdy ve finále ukázka

.