Připravuji - podruhé | AstroFoton.cz
zpět

Zpět na informace

Připravuji – podruhé

K rozhodnutí prezentovat výkresy pro astrotechniku mě inspiroval jeden článek :  „Vyhodil jsem výtah šroubení a nahradil ho klasikou ( okulárový výtah)“.

Rozhodnutí autora, bylo z mého pohledu dost nešťastné a nechápal jsem důvod jeho počínání. Svoji inovaci dalekohledů jsem totiž postavil hlavně na šroubení ( Helicar-focuser) – přesné mechanické ostření s numerickou stupnicí. Hledání nějakého popisu či návodu šroubení na internetu, skončilo negativně.
Po tomto zjištění, i když jsem v  Informacích chtěl prezentovat pouze svoje nápady zpracování astrofotografie, jsem se rozhodl zveřejnit výkresy pro astrotechniku  -  jednotlivé díly a nástavce pro dalekohledy. Cyklus bych mohl třeba ukončit grifem a relativní nulou. Časový horizont dokončení – půlrok nebo rok?

Nevím, vzhledem k dnešním trendům kritických názorů,  zda-li to je šťastný nápad, co mě napad – třeba mé výkresy a různé tabulky inspirují. K uvedení na web potřebuji napsat pár článků,  ale jak?  Žádný vědec nejsem – nebude tedy vědecký, super odborník taky ne -  nebude ani super odborný. Astrofotografii mám pro zábavu, to je ono – články budou zábavné… To by asi neprošlo, vylepším :

  • Články musí začínat nějakou zajímavostí a hlavně s obrázky.  Na konci, kdo vydrží – ten najde, co hledal. Hlavně – jednoduše, rychle a prakticky

Plán je, odcházím psát……

.

Bylo minule  Připravuji – poprvé a pokračování  Připravuji — potřetí.

.